פורום ראשי "אשכולות הצפון״ יוצא לדרך

4/09/2019
פורום ראשי "אשכולות הצפון״ יוצא לדרך (הגדל)

ראשי האשכולות באזור הגליל והגולן נפגשו בתחילת השבוע בעכו ודנו על הקמת גוף מאוחד, שיחבר יחד את כלל היישובים באזור. בפגישה, שהתקיימה בלשכת ראש העיר עכו, שמעון לנקרי, נכחו  סמנכ׳ל הרשות לפיתוח הגליל, המנכ"לים ויושבי ראש האשכולות מכל אזור הצפון – גליל והעמקים, גליל מערבי, גליל מזרחי, אזור הכנרת והעמקים ובית הכרם, אשר דנו בקביעת מנגנון משותף, לקבלת החלטות וליצירת תכנית מוסדרת לפיתוח הגליל והגולן.
 
ראש העיר עכו שמעון לנקרי סקר את מטרות הפגישה ואמר, כי איחוד הכוחות בין ראשי האשכולות בגליל ייצור קבוצת השפעה משמעותית אל מול הממשלה ויעצים את ייצוגם של תושבי הגליל אל מול יתר קבוצות השפעה במדינה.

ראש עיריית כרמיאל, משה קונינסקי אמר במהלך הפגישה, כי הוא תומך בהקמת הפורום שהוצע דוגמת מועצת יש"ע ומועצת הנגב והציע שאת הפורום יוביל ראש העיר עכו שמעון לנקרי. שאר ראשי האשכולות תמכו בהצעה זו ולנקרי המכהן גם כיו"ר אשכול גליל מערבי וכיו"ר הרשות לפיתוח הגליל נבחר ליו"ר הפורום.
 
הפורום נשען על האשכולות במרחב הצפון, ללא מעורבות גופים חיצוניים או פוליטיים למעט הרשות לפיתוח הגליל.
המשימות הראשונות שהוצבו על סדר היום, הן פיתוחו הכלכלי של האזור, יישום תכנית למיגון הצפון, האצת תכנית התחבורה בדגש על רכבת לקריית שמונה, יישום החלטות ממשלה דוגמת הקמת אוניברסיטה בצפון ופיתוח התיירות והחקלאות. 
 
 את פעילות הקמת הפורום וכתיבת התכניות העתידיות מלווים גולן ואך, מנכ"ל ארגון ''לב הגליל״ ומיכל רייקין מעמותת עתודות צפון.
גולן ואך, ראש מחלקת מיגון בפיקוד העורף במיל׳:  "ראינו כיצד מתפתחים בשנים האחרונות יהודה ושומרון והנגב, ואנו סבורים כי פורום כזה, בהנהגה משותפת של ראשי האשכולות, הרשות לפיתוח הגליל והמנכ״לים, יעניק לגליל את התשתית הנכונה לפיתוח, תוך איחוד ומיקוד המאמצים הפוליטיים,  מימין ומשמאל. הגליל מהווה קונצנזוס ישראלי, זו עת הצפון".
 
שמעון לנקרי, ראש העיר עכו סיכם את הפגישה: "יש פה רצון אמתי לשלב כוחות ולעשות את השינוי הנדרש למען הגליל והגולן. ביום שהצעירים יראו את עתידם בצפון ויישארו פה, יהיה זה יום הניצחון שלנו. יש לנו אינטרס מובהק להתאחד, וחיבור הנהגת הרשויות המקומיות בצפון, יביא דברים גדולים לאזור".
 לאחר הדיון נועדו חברי הפורום עם זאב ביילסקי, ראש מטה הדיור.

Share/Bookmark
עבור לתוכן העמוד