איך עוזרים לחיות שלנו לעבור את התקופה החמה?
השירות הווטרינרי של עיריית עכו, מנהל תפעול ואכיפה, מפרסם הנחיות כיצד להקל על כלבים וחתולים בתנאי החום הכבד בכל קיץ, גם בתקופה האחרונה אנחנו חווים גל חום. מזג האוויר משפיע לא רק עלינו, בני האדם,  אלא גם על הכלבים והחתולים שלנו. בכדי להקל על בעלי החיים שלנו, צירפנו מספר הנחיות:

  • יש לזכור שהכלבים והחתולים מסתובבים בחום עם מעיל פרווה, בלי כובע וללא קרם הגנה. חשוב לדאוג תמיד למקום מוצל, דלי גדול מלא במים נקיים וקרים ולהימנע מפעילות בשעות החמות. אם בא לכם לפנק את בעל החיים, תוכלו לתת לו להשתרע על רצפת הסלון ולהתקרר יחד אתכם במזגן.

  • בכל טיול עם בעל החיים, חשוב לזכור שכלבכם יחף וכריות כף רגלו עלולות להיכוות. בעלי החיים אינם יודעים לדבר וימשיכו לטייל אתנו גם אם הם סובלים. לכן, יש להקפיד על טיולים בשבילים מוצלים, בשעות קרירות ולהימנע באופן מוחלט מטיולים שבהם בעל החיים קשור לאופניים או לרכב נוסע. בנוסף, קחו אתכם בקבוק מים לשימושכם וכדי שתוכלו להשקות גם את כלבכם.

  • אל תשאירו את בעל החיים בתוך הרכב גם אם מדובר ב"כמה דקות". הטמפרטורה ברכב עולה במהירות ומגיעה למצב שמסכן חיים. לצערנו, מידי שנה מגיעים כלבים רבים למרפאות הווטרינריות לאחר שהושארו ברכב בחום הלוהט כאשר הם סובלים ממכות חום.

  • תספורת לכלב – אפשרות זו יכולה להקל מאוד מפני החום. בכל מקרה, מומלץ להתייעץ לפני התספורת עם הווטרינר המטפל ולשאול האם היא מומלצת לבעל החיים שלכם.

  • דואגים להשקות את חתולי הרחוב – השירות הווטרינרי של עיריית עכו בשיתוף מנהל התפעול והאכיפה, מיקמו מספר תחנות האכלת חתולים ברחבי העיר. חשוב לוודא שהמים נקיים וטריים. 

  • מכת חום- זוהי אחת הסכנות הגדולות בקיץ עבור חיות המחמד שלנו. חשוב מאוד לזהות מכת חום מוקדם ככול שניתן שכן הטיפול הרפואי יהיה יעיל ומהיר יותר. סימני מכת חום כוללים: חולשה קיצונית, אפתיה, נשימה מהירה, ריריות אדומות בוהקות והקאות. אם עולה חשד למכת חום או התייבשות יש ליצור קשר באופן מידי עם הווטרינר המטפל.

זכרו כשחם לנו, חם אפילו יותר לחיית המחמד. חשבו עליהן, נסו להקל על סבלן ודאגו לתנאים נוחים שיאפשרו להן להתמודד עם החום הקיצוני.

מאחלים לכולנו קיץ נעים וקריר.

השירות הווטרינרי העירוני,

מנהל תפעול ואכיפה, עיריית עכו.