ד"ר דב לרנר
מנהל המחלקה
04-9956202/3
טל גרינברג
פקח וטרינרי
מוניר מסרי
פקח וטרינרי

פקס.  04-9956206

מיקומנו בעירייה: קומת הכניסה

פקח וטרינרי: טל גרינברג.          

פקח וטרינרי : מוניר מסרי. 

חיסוני כלבים: בימי שלישי בין השעות 9:00-12:00 ו-14:30-17:30.
בעקבות המצב (קורונה) יש להתקשר בתחילת השבוע לוודא ימים ושעות פעילות.

חמש סיבות לעיקור וסירוס של כלבים

בין אם אימצתם כלב לאחרונה או שהכלב שלכם אתכם כבר שנים רבות, אחת ההחלטות הבריאותיות המשמעותיות ביותר שתוכלו לקבל היא לעקר או לסרס את כלבכם.
מדובר על תהליך כירורגי- וטרינרי בעל יתרונות רבים שאורך זמן קצר בלבד וההתאוששות ממנו היא מהירה. לא משוכנעים שכדאי? קראו את 5 הסיבות שמסבירות מדוע מומלץ לעקר או לסרס את כלבכם.

1. חיים ארוכים ובריאים יותר - עיקור מסייע במניעת גידולי עטין ומונע לחלוטין דלקות רחם. ביצוע עיקור לפני הייחום הראשון מהווה את ההגנה הטובה ביותר מפני המחלות האלו. בזכרים הסירוס מונע סרטן הקשור לאשכים.

2. מניעת שוטטות - כלבים שאינם מסורסים או מעוקרים עושים מאמצים רבים כדי למצוא זיווג פוטנציאלי כולל בריחה מהחצר או מהבית. יציאה של כלב מגבולות הבית ללא שליטת הבעלים הינה עבירה על החוק.
בנוסף הדבר עלול להוביל לדריסה, מריבות עם כלבים אחרים, טריפה של חיות בר והטרדה של עוברי אורח.

3. התנהגות רגועה יותר - כלב שאיננו מסורס עשוי להפנות את עיקר תשומת הלב שלו לכלבים אחרים ולהיות יותר תוקפני ופחות חברותי כלפיהם בזמן טיול או כשמשוחרר בפארק הכלבים.   

4.  חסכון כספי - כלבים בישראל מחויבים לעבור חיסון שנתי כנגד כלבת. בעליהם של כלבים שעברו עיקור או סירוס זכאים להנחה משמעותית בתשלום השנתי של רישיון האחזקה והחיסון.

5. בצמצום אוכלוסיית הכלבים הנטושים - המצב היום הוא שהכלביות העירוניות מלאות בכלבים וגורים ללא בעלים. בנוסף, בכל שנה מומתים כלבים רבים שלא נמצא עבורם בית חם. הדרך הטובה ביותר להפחית את התופעה היא לבצע עיקור וסירוס של כלבכם.

עיריית עכו בתמיכה של משרד החקלאות ופיתוח הכפר מעניקה לתושבי עכו את האפשרות לבצע עיקור וסירוס לכלביהם ללא עלות במהלך כל שנת 2020.
תושבי עכו מוזמנים לפנות לשירות הווטרינרי בעירייה על מנת להירשם למבצע ולהתעדכן.

חיסוני כלבים: בימי שלישי בין השעות 9:00-12:00 ו-14:30-17:30.
בעקבות המצב (קורונה) יש להתקשר בתחילת השבוע לוודא ימים ושעות פעילות.