ישנם דברים שרק כשהם נלקחים מאיתנו אנחנו לומדים להעריך את חשיבותם לחיינו. למשל חשיבותה של הקהילה, שנלקחה מחיינו באחת, בימי משבר הקורונה.
אנו במנהל קשרי קהילה, מאמינים שחיי הקהילה פעילים ותחושת שייכות לעיר ולאנשים, מעניקים לתושב כוח וביטחון והופכים אותו לאדם שלם ועשיר יותר, וכתוצאה מזה גם פעיל, אחראי ואכפתי יותר.
מתוך אמונה זו הקמנו את מנהל קשרי קהילה לרווחת חייהם של תושבי עכו, במטרה להעניק להם את מכפילי הכוח שנותנת קהילה חמה ופעילה לחברים בה.
החזון הוא שכל תושבת ותושב בעכו יהנו מחיי קהילה תומכים ותוססים, תוך מעורבות לקהילה חברתית ותרומה לקהילה. אופיה האנושי והמגוון של העיר מחייב אותנו להעניק שירות זה לכל תושבי עכו, כל קהילה ובהתאם לאופיה, לתרבותה ולמורשתה. זוהי שליחותנו ולה אנו מחיובים.
קשרי קהילה חותר להשגת יעדים אלו באמצעות שיתוף תושבים, פיתוח מפעלי התנדבות ותרומה לקהילה, תוך שיתוף פעולה עם מוסדות חינוך וציבור, כדוגמת פרויקט מחויבות אישית בבתי הספר, שיתוף פעולה עם מכללת גליל מערבי, הנגשת קורסים ייחודיים לקהילה במסגרת תוכנית מו"ח (משחק וחשיבה), וקידום מיזמים עירוניים שונים, בהתאם להמלצות וועדות היגוי השונות בהן נוטלים חלק מהתושבים.
בין יתר המיזמים העירוניים אותם מוביל מנהל קשרי קהילה ניתן למנות את מיזמי המטרונית, החייאת רחוב בן עמי הרחוב הראשי, מתחם המצודה המופעל כזירת תרבות שוקקת, "אוטוגרפרס" בשיתוף עמותת להשאיר חותם ומפעל הפיס המתעד את ההיסטוריה של העיר מפי ותיקיה, מחובקים, וכמובן מיזם עיר שווה, המאיץ תהליכי שוויון, צמיחה והזדמנות שווה לכל שכונות העיר, שמטרתו פיתוח זהות וגאווה מקומית לתושבי השכונות בעכו.
תחת אחריותנו גם הובלת אירועי שיא עירוניים, לרבות העדלאידע, הפנינג שבועות, הפנינג חנוכה, יום היוגה הבינל"א, יום לקהילה בשיתוף כוחות הביטחון וההצלה ופעילויות תרבות עירונית נוספות.
נוסף על כל אלה תחת אחריות המנהל גם ניהול מוקד הבקרה והשליטה העירוני, קבלת פניות הציבור, ניהול לשכת ראש העיר, ושיתוף פעולה עם המשטרה העירונית וכוחות הביטחון.
אנו במנהל קשרי קהילה רואים מחויבות לקשר עם הקהילה. תושבי עכו מוזמנים בחפץ לב ליצור עמנו קשר ולהציע לנו רעיונות חדשים שיחזקו את המרקם הקהילתי, התרבות העירונית, ותחושת הקשר של התושבים לעיר.

בברכה,

ליזו אוחיון
ראשת מנהל קשרי קהילה  

ליזו אוחיון
ראשת מנהל קשרי קהילה
04-9956225