חומות עכו העתיקה. צילום: דרור כץהעיר עכו 

בירת הממלכה הצלבנית שהוכרזה כעיר שימור מורשת עולמית היא היום עיר תיירות בינלאומית, נוחה ומודרנית.עכו היא העיר השנייה המתויירת ביותר בארץ, לאחר ירושלים.
העיר מציעה לאורחיה שווקים ססגוניים עם ריחות קפה ופלאפל, מסעדות עם מטבח מפואר - שרידי מסורת עתיקה של עיר נמל, מוזיאונים, החופים היפים ביותר בארץ ואתרי ספורט ימי, נמל דייגים ומרינה, פסטיבלים שהפכו נכסי תרבות של הארץ כולה.

אתרי התיירות הבולטים

כוללים שרידים מהתקופה ההלניסטית-רומית ומבנים מהתקופה הצלבנית והעותמנית: מסגד אלג'זאר, בנייני מסדר סנט ג'ון, העיר הצלבנית התת קרקעית, חאן אל עומדן וחאנים אחרים ברחבי העיר העתיקה, חמאם אל באשה (החמאם התורכי). ישנם גם המצודה ההוספיטלרית והגן הקסום, מנהרת הטמפלרים, מוזיאון אסירי המחתרות, מוזיאון עוקשי ומוזיאון אוצרות בחומה - מרכז לאתנוגרפיה ופולקלור של עכו והגליל, בו ניתן לערוך טיול בגליל של לפני 100 שנה, וכמובן חומות האבן העבות המקיפות את העיר וממחישות את עוצמתה הצבאית של העיר הממוגנת.
טיול בעקבות מסלול נפוליאון יהיה חוויה מאלפת, וכמוהו גם המסלול הצלבני, העותמני, היהודי או הבהאי. גם שיטוט שליו בין הסמטאות והאצרים מבטיח הנאה גדולה.

אולמות האביריםאולמות האבירים

שרידיו של המבצר המונומטלי המוכר כ"אולמות האבירים" מהווים עדות עוצרת נשימה לתקופה הצלבנית בעכו העתיקה. המבנה בן שלוש הקומות הוקם בתחילת המאה ה-12 על ידי ההוספיטלרים, מסדר נוצרי דתי־צבאי שניהל בעכו בית חולים ובית הארחה לנזקקים. שיא פעילותו של המסדר בעיר היה בין השנים 1191 ־ 1291, לאחר שירושלים נכבשה על ידי המוסלמים ועכו הפכה לבירת הממלכה הצלבנית.
ההוספיטלרים ידועים בשבועתם הייחודית לתקופה — לטפל בכל נזקק באשר הוא, ללא הבדל מין, דת וגזע. גם תורתם הטיפולית הייתה חדשנית בזמנו והתבססה על הגשמת רצונותיו ובקשותיו של החולה. אחד הסיפורים המדגימים את שבועתם של ההוספיטלרים מתאר מפגש בין ראש המסדר לצלאח א־דין, המצביא המוסלמי הדגול.
מסופר כי צלאח א־דין התחזה לאביון מוסלמי חולה והגיע למבצר כדי לבדוק אם הנזירים אכן מקיימים את נדרם. כששאלו אותו הנזירים במה הוא חפץ, ענה: "בלבה של אמילי, סוסתו האצילה של ראש המסדר"

אולמות האבירים רח' ויצמן 1, עכו העתיקה טלפון: 1-700-70-80-20, 04-9956706/7 מרכז המבקרים וההזמנות.

מרכז המבקרים מציע למטיילים בעכו ובגליל לקנות כרטיסים, לבצע הזמנות ולקבל מידע על חדרי אירוח, מסלולי טיול ואטרקציות תיירותיות.
במרכז המבקרים ניתן להתרשם מתצוגת ממצאים ארכיאולוגיים שנמצאו באולמות האבירים וממצגות היסטוריות אודות אתרי התיירות בעכו.