מלגות לימודים בהיקף של כחמישה מיליון ₪ יוענקו לסטודנטים מעכו

במסגרת תוכנית המלגות של עיריית עכו, מפעל הפיס ושותפים נוספים יוענקו השנה כ-500 מלגות לימודים בהיקף של כחמישה מיליון ₪  לסטודנטים הלומדים לתואר ראשון ולתואר שני. המלגה היא בגובה 10,000 ₪ לכל סטודנט. השנה התווספו לקריטריונים מלגות גם ללימודי המכינה


טקס חלוקת מלגות לסטודנטים

במסגרת תוכנית המלגות של עיריית עכו, מפעל הפיס ושותפים נוספים יוענקו השנה כ-500 מלגות לימודים בהיקף של כחמישה מיליון ₪  לסטודנטים הלומדים לתואר ראשון ולתואר שני. המלגה היא בגובה 10,000 ₪ לכל סטודנט. השנה התווספו לקריטריונים של תוכנית המלגות גם לימודי המכינות, לימודי המוסיקה, לימודי י"ג-י"ד וקורסים המתוקצבים ומפוקחים ע"י האגף להכשרה מקצועית במשרד העבודה והרווחה, לכן  ומספר המלגות  גדל ב-100 מלגות נוספות לעומת אשתקד. ראש העיר עכו, שמעון לנקרי אמר, כי העירייה ושותפיה משקיעים רבות בגיוס הכספים לטובת הרחבת המלגות וזאת על מנת שכל סטודנט וסטודנטים יוכלו לרכוש השכלה גבוהה. "אנו מבחינתנו נעשה הכל על מנת שכל מי שמעוניין ללמוד יוכל לעשות זאת מבלי שידאג לשכר הלימוד, כי לתושבי העיר עכו מגיע הכל", אמר לנקרי.

בתמורה למלגה נדרשים הסטודנטים במסגרת המעורבות החברתית להתנדב 140 שעות של תרומה לקהילה בעשרות תוכניות חברתיות-קהילתיות הקיימות בעיר.

לקראת שנת תשפ"ג אגף נוער וצעירים משדרג ומרחיב את המלגות בהן יוכלו הסטודנטים לקחת חלק. בזכות השקעה כספית של הרשות ושיתופי פעולה של גופים רבים כל סטודנט וסטודנטית יכולים למצוא את המלגה המתאימה להם, לדוגמא תוכנית מלגות ייחודית שהתווספה השנה לסטודנטים מבית הספר רימון שייפתח השנה בעיר, דרכה יקבלו הסטודנטים סיוע משמעותי בשכר הלימוד של בית הספר היוקרתי למוזיקה ויתרמו מכישוריהם ויכולותיהם הייחודיות לקהילה.

אלי חביב, מנהל אגף נוער וצעירים: "האגף מתכלל ומתפעל את כלל המלגות העירוניות לסטודנטים. פרויקט המלגות הוא פרויקט משמעותי במיוחד ובזכותו מתאפשר לצעיר להסיר את החסם הכלכלי הכרוך בלימודים אקדמאים לכל אורך התואר". לדבריו,  תוכנית המלגות העירוניות בעכו היא אחת התוכניות הגדולות והמובילות גם בין יתר הרשויות בארץ, הן בהיקף הפעילות והן במספר הסטודנטים מקבלי המלגות וכמובן בתקציב המושקע בתוכנית.

באמצעות פרויקט המלגות הצעירים מסתייעים כלכלית מצד אחד, ומצד שני מתפתחים ברמה האישית , הקהילתית והחברתית ומחזירים לעיר, לחברה ולקהילה.

השנה יתקיים יריד המלגות השנתי במרכז הצעירים (רחוב ז'בוטינסקי 42  צמוד לתיכון אורט עכו)  ביום שלישי ה14.9 בשעה 18:00, בהשתתפות ראשי כל תוכניות המלגות ובמסגרתו יוכלו הסטודנטים לבחור את המלגה המתאימה להם ביותר מבין כ-30 תוכניות שונות ומגוונות, להתרשם מאופי התוכניות ולהירשם אונליין למלגה המתאימה להם.

מוזמנים להגיע למרכז צעירים !