פסטיבל עכו הבינלאומי לתיאטרון אחר חוגג את שנתו ה- 43

פסטיבל עכו יתקיים בחול המועד סוכות, בין התאריכים 11-14 באוקטובר, באולמות האבירים, ויכלול מאות שחקנים ופרפורמרים, שיעלו עשרות מופעי תיאטרון, הצגות רחוב ומופעים חדשים.


מסיבת העיתונאים של פסטיבל עכו

פסטיבל עכו יתקיים בחול המועד סוכות, בין התאריכים 11-14 באוקטובר, באולמות האבירים, בכניסה לעיר העתיקה וברחבי העיר, בנופיה של העיר עכו, ויכלול מאות שחקנים ופרפורמרים, שיעלו עשרות מופעי תיאטרון, הצגות רחוב ומופעים חדשים, מתוכם:
• 8 בכורות שייקחו חלק בתחרות הפסטיבל
• 6 הצגות חממה – המהוות הזדמנות לבמאים ויוצרים מבטיחים
• 8 הצגות "אוהל" – הצגות בפלטפורמות מיוחדות "OFF- AKKO"
• 6 הצגות אורחות
• 4 מופעים בינלאומיים
• כ- 30 אירועי חוצות הכוללים מופעים, הצגות רחוב ואירועים מיוחדים, חינם לקהל הרחב החל מ-17:00, ברחבי העיר עכו
 במסגרת הפסטיבל, יערך ערב הוקרה ליעקב אגמון ז"ל, מעמודי התווך של התרבות הישראלית ואיש תיאטרון נדיר, שהטביע חותמו על התיאטרון הישראלי לאורך שנים ואף שימש כמנהל האומנותי של הפסטיבל בשנות ה-90. האירוע יתקיים בנוכחות כלת פרס ישראל, רעייתו, השחקנית  גילה אלמגור אגמון, שתעניק את "פרס אגמון" – פרס מפעל חיים על שמו.
 הפסטיבל כולל מאות משתתפים אשר יעלו כ-60 מופעי תיאטרון מתוכם למעלה מ-20 הצגות מקור, יצירות חדשניות ופורצות דרך, ביניהן: 8 הצגות בכורה אשר יתחרו על ההצגה הטובה ביותר, 6 הצגות חממה, הצגות בכורה של יוצרים מבטיחים בתחילת דרכם, 8 מופעים במתחם "האוהל", בפלטפורמה מיוחדת בסגנון "OFF- AKKO", המעניקה אפשרות ליוצרים חדשים להיחשף, 4 הצגות אורחות ביניהן הפקה ייחודית, בהשתתפות אנסמבל שחקנים עיוורים וכבדי ראייה, אותה הקהל יחווה בעיניים מכוסות, דרך חושיו האחרים, לצד מופעים מיוחדים בשיתוף פעולה בינלאומי עם יוצרים בולטים מחו"ל, מופעים אומנותיים, בשיתוף תושבי עכו ואירועי חוצות, ללא תשלום, שיחלו כל ערב החל מהשעה 17:00 אחה"צ.
בימי הפסטיבל יוקם מתחם לינת שטח שיכלול אפשרות לינה באוהלים ו/או שקי שינה לכ-100 איש בחומה המזרחית.
שמעון לנקרי, ראש העיר עכו:
"פסטיבל עכו ה-43, המתקרב בצעדי ענק, מסמל את חזרתה של העיר עכו לתנופת צמיחה מיוחדת, אשר תקרין על תושבי עכו והסביבה ועל צביונה התרבותי של מדינת ישראל כולה. עכו היא עיר רב תרבותית אשר חרטה על דיגלה את קידום התרבות והתאטרון הישראלי. השנה מונתה הגב' דליה שימקו למנהלת האומנותית של הפסטיבל ואני סמוך ובטוח שכניסתה תשפיע רבות על הרוח התרבותית בפסטיבל, שממשיכה כל העת להשתנות ולהתעצם. אני קורא לכולם, מצפון עד דרום, לבוא לעכו בחול המועד סוכות ולקחת חלק בפסטיבל שכולו תרבות לכל המשפחה, זאת לצד הנאה מובטחת מהשפע האדיר שיש לעיר להציע לאורחיה".
 
ליזו אוחיון, מנכ"לית פסטיבל עכו ומפיקה ראשית:
" פסטיבל עכו מזה עשרות שנים הפך לנכס צאן ברזל תרבותי בעיר עכו בפרט ובישראל בכלל. הפסטיבל מאפשר לכלל היוצרים והאמנים – מחזאים, במאים, שחקנים, רקדנים ועוד, להגשים את החלומות שלהם דרך יצירה ישראלית מקורית, רב גונית וייחודית, אשר מעשירה את חיינו הרוחניים והתרבותיים וממשיכה להדהד עוד הרבה אחרי שהמסך יורד. זאת הזכות שלנו להעניק לכל היוצרים הנפלאים במה, בליווי מקצועי ויחס אישי.
אני שמחה שהשנה, עוד יותר מתמיד, תושבי עכו לוקחים חלק פעיל בפסטיבל וגאה להיות חלק מאחד הפסטיבלים הגדולים ביותר בישראל, המשקיע בהצגות מקור ומהווה אבן שואבת לכל שוחר תיאטרון ותרבות בישראל."

דליה שימקו, מנהלת אמנותית, פסטיבל עכו: פסטיבל עכו הוא אוצר תרבותי ייחודי בנוף התיאטרון הישראלי ויש לטפח, להעצים ולהעשיר אותו. לכן אין לי מילים לתאר את ההתרגשות, הזכות והיראה שאני חשה מכך שהפסטיבל הוותיק והנפלא הזה הופקד בידי לניהול האמנותי.
השנה הוגשו 326 הגשות לפסטיבל ובכך נשבר שיא של כל הזמנים!
מתוך הצעות אלה הרכבנו, חברי לוועדה האמנותית, אסתי זקהיים, דורי פרנס, חליפה נטור, אורי זמיר ואני תחרות מגוונת, הכוללת ז'אנרים שונים של תיאטרון ונוגעת במגוון נושאים: החל מעיבוד עכשווי לאלתרמן ומרגרט דיראס, דרך עבודות אישיות, מופעי פרפורמנס ועד לקונצרט דיגיטלי לשחקנית אחת ו3 דמויות ממוחשבות.
שש הצגות החממה עוסקות בנושאים חברתיים ומציגות לקהל את הדור החדש של התיאטרון. כמות ההצעות הטובות הביאה אותנו לפתוח את ה"אוהל" שהוא סוג של "OFF-AKKO " ובכך לאפשר ליוצרים מוכשרים נוספים לקבל במה בפסטיבל החשוב הזה . פסטיבל עכו השנה מציג תוכנית עשירה ושופעת ואני מאמינה שכול אוהב תרבות ימצא בה משהו שיסקרן, יאתגר וירגש אותו. אני מזמינה את כולם להגיע לעכו ליהנות מחגיגת תיאטרון צבעונית מלאת חיים וכישרון".